Érzéstelenítés visszérműtéteknél

Rectális, illetve az előzőek kombinációja Totál intravénás anesztézia TIVA Atralgesia Általános érzéstelenítés szakaszai: Indukció bevezetés — a beavatkozáshoz alkalmas állapot eléréséig. Az ébrenléttől a narkózisba való átmenetet lehetőleg rövid idő alatt jöjjön létre.
A műtét menete: Főtörzsi, illetve kiterjedt oldalági visszér betegség esetén a kitágult erek lézeres műtéte, elzárása hozhat gyógyulást. Minden műtétnél jelen van altatóorvos, aki a beteget szintén megvizsgálja a műtét előtt.
A műtétet helyi érzéstelenítésben végezzük, vénás gyógyszeres rásegítéssel a teljes fájdalommentesség érdekében. Közvetlenül a műtét megkezdése előtt ultrahang segítségével pontosan berajzoljuk az eltávolítandó vénákat.
A műtéti terület fertőtlenítő oldattal történő lemosása és steril izolálása után a térdtájon vagy a lábszáron ultrahang segítségével vezetődrótot helyezünk a fő vénatörzs lumenébe és ezt a lágyék- vagy térdhajlatban történő beömlésig vezetjük fel.
Ha a véna beömlésnél lévő billentyű működése elégtelen, azt a tartós eredmény érdekében a lágyékszalagnál ejtett cm-es metszésből érzéstelenítés visszérműtéteknél. A heg lefutása és elhelyezkedése miatt szinte láthatatlan lesz. A lézerszálat általában a belbokánál vezetjük az érbe, és visszafelé húzva az egész főtörzset megkezeljük.
Érzéstelenítés visszérműtéteknél főtörzs kezelés után a hasonlóképpen érzéstelenített nagyobb oldalágakba is bevezetjük a lézerszálat és azokat is megkezeljük. Ezt követően mehet haza, ahol a végtag felpolcolása és további jegelése javasolt.
Mechano-kémiai visszérműtét A Mechano-kémiai visszérműtét lényege Az eljárás nagyon új, ben az Egyesült Államokban fejlesztették ki. Két módszert kombinál: a szkleroterápia katéteres formáját és egy speciális katéterrel végzett mechanikus ablációt.
Másnap kötéscserére jelentkezik, majd egy hét múlva ismét kontrollon jelenik meg, amikor is a kontroll ultrahang vizsgálat is történik. Az esetleg össze nem tapadt területeket injekcióval korrigáljuk.
A műtét utáni napokban gyulladáscsökkentő szedése javasolt, valamint véralvadásgátló injekciót ad magának napig, egyéni elbírálás szerint. A kompressziós harisnya viselése egy hétig éjjel-nappal, majd ezt követően még 4 hétig nappalra indokolt.
Mindezek betartása mellett a páciens nap múlva munkaképes, de nehéz fizikai munkavégzés és intenzív sportolás csak hét múlva javasolt. Tartós meleghatás egy hónapig ne érje a végtagot és addig napoztatni sem szabad. A gyógyulás ideje alatt a pókháló ágak és a másik végtag scleroterápiája elvégezhető.
Szükség esetén a másik oldal műtéte hét múlva megtörténhet.