Visszérből lézerrel

Hagyományos vagy lézeres visszérműtétet válasszak?
A műtét menete: Főtörzsi, illetve kiterjedt oldalági visszér betegség esetén a kitágult erek lézeres műtéte, elzárása hozhat gyógyulást. Minden műtétnél jelen van altatóorvos, aki a beteget szintén megvizsgálja a műtét előtt. A műtétet helyi érzéstelenítésben végezzük, vénás gyógyszeres rásegítéssel a teljes fájdalommentesség érdekében. Közvetlenül a műtét megkezdése előtt ultrahang segítségével pontosan berajzoljuk az eltávolítandó vénákat.
Az emberi testben található visszérből lézerrel behálózzák egész testünket, szállítva az alapvető oxigént a szöveteknek. A visszerek tulajdonképpen vénák, amelyek az érrendszeren belül a hajszálér-rendszertől a szív jobb feléig tartó erek rendszerét alkotják.
Visszerei, azaz vénái mindenkinek vannak, de nem mindenkinek betegednek meg?
Mit nevezünk visszér betegségnek? A visszerek valójában csomókba csavarodott, megvastagodott, eltorzult vénák, melyek nem juttatják kellő hatékonysággal a szén-dioxiddal és salakanyagokkal terhelt vért a végtagoktól a szív felé.
A két lábra állás következtében visszérből lézerrel terhelés jut az alsó végtagokra így a vénákban tönkre mehetnek a billentyűk. Ezek azok a szelepek, melyeknek szakaszolni kellene az elhasznált, salakanyagokkal telt vér visszaáramlását a szív felé, károsodásuk esetén azonban nem tudják fenntartani az irányt, a vér egy része visszaáramlik a mélyebb szakaszokra.
- Lézersebészet Lézeres visszérműtét egyoldali A lézer-medicina három évtizedes történelmében sokszor került már az érdeklődés, az érvek és cáfolatok középpontjába.
- A visszér mind kedves lesz
- Küldjön fotót e-mailben!
- Visszérműtét lézerrel
- Semmelweis Kft. - Érsebészet és visszérkezelés
- Visszér elleni gyógyszerek hatékonyak
Hogyan kezelhető a visszér? A kezelés minden esetben a betegség előrehaladottságától függ.
Enyhe panaszok esetén érdemes először életviteli visszérből lézerrel változtatni: mérsékelni kell az alkoholfogyasztást, dohányzást és túlsúly esetén fontos ettől megszabadulni — amennyire lehetséges- hiszen a plusz súly rendkívüli megterhelést jelent az amúgy is problémás lábnak. Súlyos, nagyfokú visszérbetegség esetén azonban megfontolandó a műtéti kezelésmely elejét veszi a további szövődményeknek, mint trombózis, tüdőembólia vagy lábszárfekély.
Többféle műtét áll a rendelkezésünkre hagyományos és lézeresmelyet mindig kezelőorvosa és az ön állapota határoz meg, melyik opció javasolt.
Mi a különbség a hagyományos és lézeres visszérműtét között?