Visszér dió

Tweet Vannak természetes módszerek, melyek segítenek A visszér akkor jelentkezik, amikor a vénák megduzzadnak és megnagyobbodnak.
Sokaknál ez fájdalmat és kényelmetlenséget okoz. Mielőtt műttetni mennénk a visszér-problémát, érdemes pár természetes otthoni kezelési módszert is kipróbálni.
A visszeres láb is lehet ápolt
Az emberek nagyjából visszér dió százaléka tapasztal visszér-problémát élete valamely szakaszában. A visszér akkor alakul ki, amikor a kis erek gyengévé válnak és meggátolják, hogy a vér megfelelően átfolyjon a vénákon. Károsodásunk esetén a vér megrekedhet a vénákban, ez okozza a csavarodó és visszér dió ereket, melyek láthatóvá válnak a külső szemlélő számára is: kékessé, lilássá változnak.
A tünetek között égő, lüktető érzés tapasztalható a lábakban, melyeket nehéznek érezhetünk és kényelmetlennek találhatunk, izomgörcsök jelentkezhetnek főleg éjjela bokában és a talpban is duzzadás jelentkezhet, a bőr — mely a visszereknél vékonyabbnak tűnik — száraz és viszket.
Számos orvosi kezelés létezik a visszérre, ám hasznos lehet természetes, otthoni kezelési módszereket visszér dió kipróbálni, mielőtt komolyabb beavatkozásra vállalkozunk. A visszér otthoni kezelése céljából 10 módszert érdemes kipróbálni.
A visszérbetegség okai, következményei és kezelése Kapcsolódó cikkek A krónikus sebek korszerű kezelése Korunk jóléti társadalmainak népbetegsége az elhízás, e gyakran hangoztatott tény mégsem elcsépelt frázis csupán. A túlsúlyosság — és az ezzel többnyire együtt járó ülő életmód — hosszabb távon számos egészségi kockázatot hordoz, köztük az anyagcserezavarok elsősorban a 2-es típusú cukorbetegség és a lipidanyagcsere-eltéréseka szív- és érrendszeri betegségek, illetve a visszér dió fizikai terheléssel összefüggő degeneratív ízületi betegségek és alsó végtagi keringési zavarok kialakulását.
Mozgás: a gyakori testmozgás ösztönzi a jobb vérkeringést visszér dió lábakban — így a vénákban összegyűlt vér könnyebben továbbhalad. A vérnyomás is csökkenthető, mely szintén hozzájárul a visszér kialakulásához.
A visszér otthoni kezelése céljából 10 módszert érdemes kipróbálni.
Ajánlott a gyaloglás, a jóga, az úszás és a biciklizés, ezek kevésbé erőltetik a vádlit. Kompressziós harisnya viselése: a gyógyszertárakban beszerezhető, s a lábakra helyezett nyomáson keresztül segít. Hozzájárul, hogy az izmok és a vénák könnyebben a szív felé továbbítsák a vért.
Visszér dió hatékony otthoni kezelés lehet az ún. A tengeri fenyő illóolaj Pinus maritima és a szúrós csodabogyó Ruscus aculeatus szintén segíthet, csökkentve a duzzanatot és az ödémát. Az illóolajokat fel kell higítani valamilyen hordozó olajjal!
Nem csak esztétikai probléma
Étrendbeli változtatások: hatékony otthoni visszér kezelés, ha másképp étkezünk. A káliummal teli ételek, így orvosok a visszér ellen mandula, pisztácia csökkenti a szervezet vízmegtartását.
Mire jók a növényi őssejtek? Svájci alma, keserű narancs, alpesi rózsa, tengeri kömény, havasi gyopár és nyári orgona — csak néhány növény azok közül, amelyek sejtjeit sikerrel hasznosítják a kozmetológiában. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus szakorvos elárulja, hogyan álltak ezek a növények a szépség szolgálatába és hogyan segítenek lassítani a bőr öregedését.
A sós és nátriumban gazdag élelmiszerek ugyanis hozzájárulnak, hogy a test megtartsa a vizet, vagyis érdemes kevés sót fogyasztani. Káliumot tartalmaz a mandula, pisztácia, lencse, fehér bab, burgonya, leveles visszér dió, halak lazac, tonhal.
Fontos az is, hogy rostdús táplálékot fogyasszunk, mivel ezek könnyebben áthaladnak a beleken és megelőzik a székrekedést — ami az erőlködésnek köszönhetően csak súlyosbítja a visszérproblémát.
Kiss Attila érsebész és visszérspecialista bemutatta, hogy miért is alakul ki a visszérbetegség, illetve mikor kell még a koronavírus-járvány alatt is szakemberhez fordulni. A hírlevelekről leiratkozni a levélben található leiratkozásra gombra kattintva, vagy az info vpmed.
Fogyasszunk sok diót, magvakat, hüvelyeseket, zabot, búzát, lenmagot, teljes kiőrlésű gabonát. Aki visszér-problémával küzd, annak érdemes lefogynia!
Együnk több flavonoidot: a flavonoidok javítják a vérkeringést — így a vér akadálytalanul áramlik, s kevésbé gyűlik össze a vénákban. Csökkentik az artériákra gyakorolt vér nyomását is, a vérerek relaxálása pedig mérsékeli a visszereket.
- Amit nem szabad visszeresen alkalmazni
- Alultápláltságot jelent.
- Visszér láb hogyan kezeljük
Flavonoidban gazdagok a zöldségek, hagyma, paprika, spenót, brokkoli, citrusfélék és szőlő, cseresznye, alma, áfonya, kakaó és a fokhagyma. Fogyasszunk gyógynövényeket: otthoni visszér kezelés lehet a szőlőmag-kivonat Vitis vinifera szedése, mely például segíti csökkenteni a duzzanatot a lábakban, s a krónikus vénás elégtelenség egyéb tüneteit is.
Vérhigítót szedőnek azonban nem ajánlott!
Olyan ruhákat viseljünk, melyek nem szorosak: ha nagyon szűkös, szoros öltözetet hordunk, azzal gátoljuk a vér szabad áramlását. Ha visszér dió váltunk, észrevehetjük, hogy vérkeringésünk javul.
A nyitólapról ajánljuk
A cipőknél hasonló a helyzet: kényelmes lapos lábbelit hordjunk a magassarkú helyett. Pihentessük a lábakat megemelve: ha leülünk, visszér esetén érdemes feltennünk a lábunkat, olyan pozícióba, hogy a szívünkkel egy szintben legyen.
Ez mérsékeli a lábak vénáira visszér dió nyomást, a gravitáció pedig hozzájárul, hogy a vér egyszerűen visszaáramoljon a szívbe. Masszázs: az érintett terület gyengéd masszírozása segíthet, hogy a vér keresztülhatoljon a vénákon.
Gyógyszerkereső
Masszázsolajakat vagy hidratálókrémet is be lehet vetni az optimális hatásért. Ne üljünk túl sokat: ha munkánk miatt kénytelenek vagyunk egész nap ülni, álljunk fel gyakran és mozgassuk át magunkat. Változtassuk meg testünk pozícióját, hogy lehetővé tegyük a vér könnyű áramlását a szervezetben. Ülés közben ne keresztezzük a lábunkat.